Приймальне відділення:+380 472 33 56 01

Диспансерно-поліклінічне відділення:+380 472 36 09 48,

Приймальня гол.лікаря:+380 472 33 04 15

Адреса: Україна, м. Черкаси, вул. Мечникова, 25 (стаціонар)

Україна, м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки 3 (поліклініка)

< Всі новини
05 квітня 2019

Завдяки передовому обладнанню в Черкасах почали робити унікальні операції на серці

У Черкаському обласному кардіологічному центрі почали робити унікальні міні-інвазивні операції на серці.

Це стало можливим завдяки появі в медичному закладі відеоторакоскопічної стійки. Майже 4 млн грн на її закупівлю було спрямовано з держбюджету за пропозицією нардепа Олега Петренка.

За словами головного позаштатного кардіохірурга Олега Журби, до сьогодні подібне обладнання було лише у двох столичних медичних закладах. Черкаси стали першим регіоном, крім Києва, де відтепер зможуть виконувати операційні втручання на такому високоякісному обладнанні. На одну з перших операцій у Черкаси завітав лікар із німецької клініки міста Штутгарт, де подібні втручання вже є рутинними. 

Нова стійка дозволяє робити операції менш травматичними для пацієнта та навіть скорочує час його перебування у стаціонарі.

– Ми маємо слідкувати за світовими тенденціями у лікуванні, – переконаний Олег Журба. – Я не вважаю, що кількість населення у місті чи області може якось впливати на якість виконання операції. Те, що наш кардіоцентр розташований у Черкасах, не означає, що в такому невеликому місті не можуть виконувати такі операції.

За словами лікаря, минулоріч в обласному кардіцентрі провели рекордну кількість операцій – 355. Каже: можуть робити й більше. Втім для цього потрібна ще одна операційна.

– Чим більше ми виконуємо діагностувань, тим більше ми виявляємо проблем у пацієнтів і оперуємо, – говорить Олег Журба. – У нас достатньо кваліфікованих кадрів, є четверо кардіохірургів. Але робити більше операцій в одній операційній ми не можемо – максимум дві на день. Для нової операційної треба операційний стіл, лампи, новий набір інструментів, а також апарат штучного кровообігу. Останнє – найкоштовніше, вартує близько 10 млн грн. 


https://18000.com.ua/strichka-novin/zavdyaki-peredovomu-obladnannyu-v-cherkasax-pochali-robiti-unikalni-operaci%D1%97-na-serci-video/

Корисне відео