Приймальне відділення:+380 472 33 56 01

Поліклініка:+380 472 36 09 48

Приймальня гол.лікаря:+380 472 33 04 15

Адреса: Україна, м. Черкаси,

вул. Мечникова, 25

< Всі новини
22 липня 2019

28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом

Вірус гепатиту А (HAV) передається при споживанні забруднених продуктів харчування та води або при прямому контакті з інфікованою людиною. Для профілактики гепатиту А є безпечна і ефективна вакцина.

Гепатит В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатний викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Захворювання можна запобігти за допомогою наявної в даний час безпечної та ефективної вакцини.

Гепатит C - це хвороба печінки, що викликається вірусом гепатиту C. У данному випадку вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію гепатиту, яка варіюється по тяжкості від легкої хвороби, яка триває кілька тижнів, до серйозної довічної хвороби.

Гепатит Е, також хвороба печінки, що викликається вірусом, відомим як вірус гепатиту Е (ВГЕ). Як правило, захворювання самовиліковується, але в деяких випадках може розвиватися в швидкоплинний гепатит (гостру печінкову недостатність). Вірус гепатиту Е передається фекально-оральним шляхом, головним чином через контаміновану воду, проте були виявлені і інші шляхи передачі:

споживання недостатньо термічно обробленого м’яса або м’ясних продуктів, отриманих від інфікованих тварин; переливання інфікованих продуктів крові та вертикальна передача від вагітної жінки її плоду.

Захиститися від гепатиту можна двома способами.

По-перше, можна намагатися уникнути зараження:

- дотримуватися гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е);

- бути обережними при виконанні різних маніпуляцій (медичних, гігієнічних) та статевих контактах (це допоможе вберегтися від вірусів В і С).

По-друге, можна зробити щеплення. Як правило, вакцина надійно захищає людину від зараження вірусами А і В. Натомість від гепатиту С вакцини немає.

Правильне розуміння проблеми і настороженість - гарант захисту не тільки вашого здоров'я, але й здоров'я і безпеки ваших близьких.

Єдина і виправдана підстава, щоб дні, подібні Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, були присутні в міжнародному календарі - це підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики.


http://voz.gov.ua/ohorona-zdorovya/704-28-lypnia-vsesvitnii-den-borotby-z-gepatytom.html