Пархоменко Тетяна Янівна
Закінчила Дніпропетровський державний університет в 1985 році за спеціальністю "Біолог".
Приймальне відділення:+380 472 33 56 01
Диспансерно-поліклінічне відділення:+380 472 36 09 48,
Приймальня гол.лікаря:+380 472 33 04 15
Адреса: Україна, м. Черкаси, вул. Мечникова, 25 (стаціонар)
Україна, м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки 3 (поліклініка)
Стаж: 31 рік
Категорія: Вища
Спеціальність: Клінічна лабораторна діагностика
Стаж: 13 років
Спеціальність: Клінічна лабораторна діагностика
Стаж: 7 років
Категорія: Друга
Спеціальність: Клінічна лабораторна діагностика
Клініко-діагностична лабораторія КНП «Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради» складається з клінічного, біохімічного, серологічного відділів та експрес-лабораторії відділення анестезіології та інтенсивної терапії для післяопераційних хворих.
Виконує широкий спектр лабораторних досліджень (більше 317 тис. на рік):
- гематологічні;
- загально-клінічні;
- біохімічні;
- імунологічні;
в тому числі показники ліпідного спектру (загальний холестерин, ЛПВЩ, ЛПНЩ, тригліцериди), кардіомаркери інфаркту міокарду та тромбоемболій (креатинкіназа МВ, тропонін І високочутливий, D-дімер), тиреоїдна панель (ТТГ, Т3вільн., Т4вільн., анти-ТПО, анти-ТГ), ведеться контроль за антикоагулянтною та антитромбоцитарною терапією (ПТІ, МНВ, АЧТЧ, фібриноген, тромбоцити), відбувається лабораторний супровід кардіологіних операцій (КЛС, К+, Na+, Ca++іонізований) та ін.
КДЛ КНП "ЧОКЦ Черкаської обласної ради» атестована на право проводити вимірювання і має Свідоцтво про державну атестацію № 0014147 від 28.05.2015 р.
Якість досліджень в КДЛ кардіоцентру в значній мірі досягається завдяки використанню устаткування, реактивів і витратних матеріалів європейського виробництва (ABX Horiba (Франція), Нuman (Німеччина), Mеdica (США), bioMerieux (Франція), Diagon (Угорщина) та ін.)
Важливу роль в гарантії якості відіграє висококваліфікований медичний персонал, який постійно опановуює новітні методики, проходить навчання і підвищення кваліфікації.
Завдяки багаторівневому контролю якості досліджень помилки в результатах зводяться до мінімуму. Лабораторія регулярно бере участь в обласних та всеукраїнських програмах контролю якості. Постійно працює над вдосконаленням всіх етапів лабораторних досліджень: преаналітичного, аналітичного та постаналітичного.
Процедура взяття біологічного матеріалу здійснюється лише за допомогою індивідуальних вакуумних систем, які забезпечують мінімальний контакт матеріалу із зовнішнім середовищем, значно знижують мікротравматизацию клітин матеріалу, а також роблять процедуру повністю безпечною для пацієнта і персоналу, що проводить відбір матеріалу.
За 2019 рік клініко-діагностична лабораторія кардіоцентру досягла таких кількісних та якісних показників:
- гематологічні дослідження - 134145
- загально-клінічні дослідження - 24287
- біохімічні дослідження - 152402
- імунологічні дослідження – 7047
Арсенал лабораторних досліджень поповнився таким важливим маркером серцевої недостатності, як натрійуретичний пептид (NT-pro BNP).
Цей показник незамінний для:
- діагностики серцевої недостатності та оцінки ступеню її важкості;
- виключення можливої серцевої недостатності у пацієнтів з порушенням дихання;
- оцінки прогнозу у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю і гострим коронарним синдромом.
Фахівці КДЛ постійно вивчають передовий досвід в галузі лабораторної діагностики, приймаючи участь в науково-практичних конференціях, семінарах, майстер-класах, медичних виставках в тому числі з міжнародним представництвом. Останні з них такі:
- Індикатори якості як складові системи забезпечення якості лабораторних послуг і досягнення достовірності результатів лабораторних досліджень.
- Методичні аспекти підготовки до акредитації медичної лабораторії на відповідність ДСТУ ISO 15189.
- Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні.
- Інноваційні рішення для дослідження контролю якості, валідації та верифікації методик.
Для оцінки своєї професійної компетентності клініко-діагностична лабораторія кардіоцентру є учасником програми перевірки професійного рівня, яку організовує Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України з 2013 року.
В червні 2019 року лабораторія приймала участь в програмах «Імунохімія» та «Кислотно-основний стан» і отримала оцінку – «Загальна кількість задовільних результатів 100%».
Закінчила Дніпропетровський державний університет в 1985 році за спеціальністю "Біолог".
Закінчила Черкаський медичний коледж в 2007 році та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького в 2014 році за спеціальністю "Біологія".
Закінчила Черкаський медичний коледж в 2015 році за спеціальністю "Лабораторна діагностика".