Приймальне відділення:+380 472 33 56 01

Диспансерно-поліклінічне відділення:+380 472 36 09 48,

Приймальня гол.лікаря:+380 472 33 04 15

Адреса: Україна, м. Черкаси, вул. Мечникова, 25 (стаціонар)

Україна, м. Черкаси, вул. Святителя-хірурга Луки 3 (поліклініка)

Відділення гострої коронарної недостатності та порушень ритму

  • Дата створення: 2004 рік

Наші спеціалісти

  • Прошак Ольга Володимирівна

    завідувач відділення, лікар-кардіолог

    Стаж: 23 роки

    Категорія: Вища

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Миколаєнко Віра Михайлівна

    лікар-кардіолог

    Стаж: 24 роки

    Категорія: Вища

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Петроченко Вікторія Сергіївна

    лікар-кардіолог

    Стаж: 12 років

    Категорія: Друга

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Горбенко Євгенія Олександрівна

    лікар-кардіолог

    Стаж: 11 років

    Категорія: Друга

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Гончар Анна Валеріївна

    лікар-кардіолог

    Стаж: 8 років

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Бас Анатолій Петрович

    лікар-кардіолог

    Стаж: 8 років

    Категорія: Перша

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Пустовойченко Станіслав Миколайович

    лікар-кардіолог, лікар-кардіолог інтервенційний

    Стаж: 8 років

    Категорія: Друга

    Спеціальність: Кардіологія, інтервенційна кардіологія

    Детальніше
  • Бербенчук Вікторія Мирославівна

    лікар-кардіолог

    Стаж: 4 роки

    Спеціальність: Кардіологія

    Детальніше
  • Ковальська Олександра Борисівна

    старша медична сестра

    Стаж: 39 років

    Категорія: Вища

    Детальніше

Про відділення

        У відділенні гострої коронарної недостатності та порушень ритму Черкаського обласного кардіологічного центра (ЧОКЦ) розгорнуто 50 ліжок, з них 9 ліжок інтенсивної терапії. Відділення приймає пацієнтів з невідкладною кардіологічною патологією в режимі 24/7.

        Основне завдання нашого відділення – надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда та складними порушеннями ритму з використанням сучасних методів діагностики та лікування.

        Пріоритетний напрямок лікування гострого інфаркта міокарда – проведення первинних черезшкірних коронарних втручань: балонної ангіопластики та стентування коронарних артерій. Це найбільш ефективний метод реперфузії (відновлення кровопостачання серцевого м’яза), який знижує летальність від інфаркта міокарда.



    Завдяки поєднанню в стінах нашого кардіоцентру кардіологічної та кардіохірургічної служб в закладі ефективно працює «серцева команда»: в складних або сумнівних випадках подальша тактика лікування хворого визначається після сумісного огляду кардіолога, ангіохірурга та кардіохірурга, що відповідає сучасним європейським вимогам. Це допомагає вирішити кому з пацієнтів рекомендувати лише медикаментозне лікування, кому показане стентування коронарних артерій, а кому потрібно робити операцію на відкритому серці – аорто-коронарне шунтування. В деяких випадках хірургічні методи застосовуються послідовно.


"Stent for life" (стент для життя)

      Стентування коронарних артерій в перші години від початку інфаркта міокарда – процедура, яка в прямому сенсі слова дозволяє врятувати життя пацієнта, обмежити зону некрозу серцевого м’яза і зменшити кількість ускладнень.

         Черкащина стала однією з перших областей України, які активно приєднались до міжнародної ініціативи "Stent for life" ("стент для життя пацієнтів з гострим інфарктом міокарда"), запровадженої в нашій країні з 2011 р.

         Черкаський обласний кардіологічний центр – основна ланка регіональної реперфузійної мережі, мета якої об’єднати ресурси для найбільш ефективного лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, організувати чітку взаємодію служби екстреної медичної допомоги та системи кардіологічної і кардіохірургічної допомоги.

       Первинні черезшкірні коронарні втручання почали проводити в закладі з 2009 р., коли практично ніде в Україні рання інвазивна стратегія при гострому інфаркті міокарда не застосовувалась.

        Відтоді з кожним роком кількість процедур при гострому коронарному синдромі зростає.


Дані Реєстру черезшкірних коронарних втручань

     За даними українського Реєстру черезшкірних коронарних втручань Черкаська область була і залишається одним з лідерів за кількістю стентувань коронарних артерій у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST.

      В 2017 і 2019 рр. в рейтингу регіонів України Черкащина посіла перше рангове місце.



   Головною метою створення сучасної системи надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда є перехід від кількісних змін в реперфузійній терапії до якісних - зниження летальності від гострого інфаркта міокарда.

    Чим більше пацієнтів буде вчасно доставлено в центр з можливістю проведення стентування коронарних артерій, тим більше життів пацієнтів буде збережено. Основний слоган міжнародної програми Stent for life: «Дій негайно, врятуй життя, інфаркт не чекає».

      В 2022 р. в стаціонарах Черкаської області проліковано 1573 пацієнта з інфарктом міокарда, летальність склала 14,6%.

      З них в ЧОКЦ проліковано 52% пацієнтів від загальної кількості, летальність склала 7,8%.



Програма медичних гарантій

      З квітня 2020 р. в Україні стартувала Програма медичних гарантій (перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів).

    01.04.2020 р. Черкаський обласний кардіологічний центр підписав контракт з Національною службою здоров’я України на пакет послуг "Лікування гострого інфаркта міокарда",  до якого входять діагностика, повний спектр медичної допомоги для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфарктзалежній артерії, медикаментозне забезпечення та реабілітація в гострому періоді.

       Послуги на даним пакетом оплачуються НСЗУ повністю за пролікований випадок, для пацієнта вони безкоштовні.

Надання допомоги пацієнтам з порушеннями ритму і провідності

       Крім пацієнтів з гострим інфарктом міокарда у відділенні також лікуються хворі зі складними формами порушеннями ритму та провідності. Для надання допомоги таким пацієнтам застосовуються сучасні антиаритмічні засоби, препарати для профілактики тромбоемболічних ускладнень, за наявності показань проводиться електроімпульсна терапія, імплантація тимчасового або постійного електрокардіостимулятора, кардіовертера-дефібрилятора. Крім того в закладі є електрофізіологічна лабораторія з можливістю проведення електрофізіологічного дослідження та катетерного лікування суправентрикулярних аритмій.

       За наявності показань в умовах палати інтенсивної терапії у відділенні є можливість застосування таких методів лікування, як внутрішньоаортальна балонна контрпульсація та CRRT (тривала замісна ниркова терапія).

       Медичний персонал відділення проводить активну санітарно-освітню роботу з метою покращення інформованості пацієнтів щодо здорового способу життя, ранніх проявів, сучасних методів діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.



Наші контакти:

тел. відділення: (0472) 33-44-93

тел. блока інтенсивної терапії: (0472) 33-09-02


Корисне відео